Pensionäride Seltsi „Hõbeniit” esimehed läbi ajaloo

Nikolai Piirimägi portree

1. 1987 – 1990 Nikolai Piirimägi

1987. aasta algul istusid kurdid pensionärid klubis. Maimu Sabal tuli klubisse ja vaatas ringi. Pensionäridel ei olnud mingit tegemist, vaid istusid vaikselt ja vaatasid niisama, mis teised viiplesid. Mingeid üritusi ei olnud. Maimu Sabal ja Ene Pihus arutasid, mida teha edasi. Siis kutsuti pensionärid kokku ja tehti ettepanek asutada pensionäride selts. Küsiti pensionäride arvamust. Õnneks kõik oli nõus asutama. Aga vaja seltsile ka esimees valida. Siis toimus esimehe valimine pensionäride hulgast ja valiti häälteenamusega Nikolai Piirimägi. Nikolai muutus uhkeks ja õnnelikuks. Teiseks oli vaja seltsile nimi panna. Ene Pihuse ideena pandi nimeks „Hõbeniit”. Kõik oli sellega nõus. Nii asutati pensionäride selts „Hõbeniit” 4. märtsil 1987. aastal. Esimees Nikolai Piirimäe töö kohta tuleb öelda, et ta tundis end egoistina nagu „kuningana”. Hoolimata esimehe tegevusetusest Ene Pihus ja Maimu Sabal organiseerisid kõik üritused ja andsid pensionäridele palju infot, mis oli vaja teada.

Heldi Lätte portree

2. 1990 – 1998 Heldi Lätte

Nii kui valiti uus esimees Heldi Lätte pensionäride seast, loodeti temast paremat. Kui aeg jooksis, siis tuli välja, tema ametiaeg kestis rahuldavalt. Esimesel oli sageli muresid oma tervise pärast ja ta ei toonud häid ideesid seltsi vaid Ene Pihus ja Helle Sass organiseerisid ja tegid palju üritusi seltsi heaks. On olnud sünnipäevapeod ja pensionäride päevad. Üheks positiivseks asjaks on olnud, et esinaine tegi käsitööd näiteks heegeldas ja kudus erinevaid linikuid ja laudlinu. Ta esitles need näitusele. Ainult tema üksi tegi, aga oleks pidanud teistega koos tegema. Mitu aastat möödus, siis oli vaja uut esimeest.

Lehte Kade portree (1)

3. Oktoober 1998 – 2011 Lehte Kade

Oli vaja otsida paremat ja asjalikumat esimeest. Alfons Kuusk otsis nii klubist kui ka väljaspoolt. Ta leidis tootmiskoondisest „Edu” Lehte Kade. Alfons meelitas teda tulema esimeheks, kuid Lehte polnud algul nõus ega tahtnud, sest ta pole palju kurtidega suhelnud ja kartis oma ebaõnnestumist seltsi organiseerimisel. Alfons selgitas talle, et vaja uut esimeest vaid ajutiselt, kas üks või paar aastat seltsi tööd eest veaks, siis vaatame kuidas edasi. Alfons tõi Lehte klubisse tutvuma pensionäridega. Siis kohe toimusid valimised. Pensionärid valisid ühel häälel Lehtet. Siis sai Lehte esinaiseks. Väga mõistlik ja rahulik esinaine.

Alfons Kuusk portree

4. Detsember 2011 – 2017 Alfons Kuusk

15. detsembril toimus esimehe valimine. Pensionärid valisid ühel häälel Alfonsit. Siis sai Alfons esimeheks. Alfonsil on palju erinevaid ideid, mida ta on ühingu tegevuse aktiivsemaks muutmisel kasutanud. Soovime, et tal jätkuks head tervist ja vastupidavust veel kauaks! Ideedest ja aktiivsusest tal puudust pole!

Kullakallid seltsi liikmed, aidake teie ka kaasa!

Alfons Kuusk portree

5. Alates 20. detsember 2017 Maimu Sabal

Pensionäride seltsi „Hõbeniit“ jõulupeo ajal teatas senine esimees Alfons Kuusk, et tema astub esimehe kohalt tagasi ja soovitas valida seltsile uus juht. Viiendaks seltsi töö eestvedajaks valiti Maimu Sabal. Ta oli kõigile ammustest aegadest tuntud väga aktiivse territoriaalosakonna esinaisena ja ka sportlasena. Tal on palju huvitavaid ideid ja ta on väsimatu korraldaja ning ei unusta ka ühegi inimese sünnipäevi.

Kõik soovisid Maimule palju jõudu ja edu seltsi töö juhtimisel!