Piiriääres Narvas.

20190609_165348_002Kevadsuvise 9. juuni hommikul sõitsime piirilinna Narva. Tallinnlased olid juba kohal ja peagi jõudsid ka Pärnu inimesed kohale. Kohal olid Narva kurtide noored esindajad, kes juhatasid meile teed Bastioni juurde. Läksime treppidest üles, mööda puudest, mille külge oli pandud nahkhiirte varjupaigad. Sisenesime iidsesse paksude kivimüüridega ehitisse.

Giid jutustas meile Narva ajaloost ja võimuvõitlusest piirkonnas. Kõige pikemat aega on sajandeid tagasi valitsenud seal Rootsi ja Vene valitsejad. Aeg-ajalt olid jälle tapatalgud ja palju sõjamehi pidid elu jätma. Giid viis meid ka alumistele korrustele, kus vesi lirtsus jalge all ja tilkus ülevalt kaela. Nägime seal hämaras nii Rootsi kui ka Vene sõdurite kujusid tolleaegsetes sõduririietes kaitsepositsioonides tegutsemas. Kohati olid kiviseinad 3 meetri paksused. Ühes varjulisemas kohas oli õnne nahkhiire kuju. Giid soovitas selle peal kätt hoida ja soovida midagi head. Kõik soovid pidavat täide minema!

Siis tulime uuesti päikese kätte ja suundusime avarasse restorani. Toidud olid maitsvad ja mõnusas vestlusringis möödus aeg ruttu.

Eesti Kurtide Liit president Tiit Papp esines sõnavõtuga ja andis 6-le aktiivsele tegutsejale tänukirjad. Tartu inimestest said selle Maimu Sabal ja Helle Sass. Pärast südamlikku hüvastijättu asusime koduteele.

Mustvee lähedal tegi bussijuht kena kalatiigi juures peatuse, kust otsime värskeid suitsukalu. Buss sai mõnusat suitsukala lõhna täis.

TKÜ juhatus!

Vaadake pildigalerii siit!

NB! Video kestus on 14 minutit.

YouTube Preview Image
« »