Rahvusvahelise Kurtide päeva tähistamine „Filmiõhtu”.

IMG_023327. septembri õhtul kogunes palju kurte klubisse „Filmiõhtule” seoses Rahvusvahelise Kurtide päeva tähistamisega. Üllatuseks olid tulnud kallid külalised – kurdid Tallinnast, Viljandist, Võrust ja Jõgevamaalt 62 inimese.

Tartumaa Kurtide Ühingu esimehe kohusetäitja Siim Kaunissaare tervitas ja soovis loomulikult toredat meie tähtpäeva tähistamist ja tugevat tervist. Laud oli väga hea ja maitsega kaetud. Maimu Kütt koos abikaasa Kaljuga tõi oma tehtud õunakooke ja lihapirukaid – vahva paar!

Tartumaa Kurtide Ühingu juhatuse liige Anu Jõgi tõi tohutu palju õunu – head magusad. Mõned sõid õunu, paljud võtsid kaasa. Tänu toredatele Sulinitele! Anu tõi kringleid, torte, ka joogiks „Kelluke” limonaadi. Ei puudunud ka šampanja pokaale.

Nüüd on palju vanad fotosid ja kitsafilmid võetud kõvaketta peale tänu Kaido Paalesele, kes suutis meie ühingu heaks ära teha. Nii on tulevatel põlvedel huvitav vaadata – läbi aegade meenutatakse oma mälestusi. Võimekas filmimeister Kimm Kuusk tegi palju erinevaid dokumentaalfilme hiljem venna Alfonsiga. Suured tänu neile! Tänud Siimule, kes on kaasa aidanud. Meil on uhke olla, et filme hea vaadata tulevikus saaks.

Meil on hea meel meeldival koosviibimisel – omavahel muljeid vahetada, nautida õhtul heade kaaslaste seltsis. Mehed teevad nalja ja tõstavad peo meeleolu!!!

Koosolemine on lahe, sõbralik, kõik läks kenasti. Kõik on heas meeleolus ja lõbusad, sõbralikus õhkkonnas. Vahva kurtide päev, elurõõm hinges…

Alfonsit tuntakse läbi aegade oma naljatlevate sõnuvõttude poolest, suhtles eriti noortega rõõmsameelt.

Tõesti, peokorraldamine on raske töö – 20 tooli toodud kaugelt klubisse meie kurtide heaolu pärast tänu Tartumaa Kurtide Ühingu juhatuse liige Anu jõgile ja EKL OTOS OÜ juhatuse liige Erki Jõgile.

Anu on väga mõistlik ja rahulik abiline. Alati me imetleme Anu erinevaid ideid, oskusi ja tegutsemislusti. Peaks igaüks olema toaseinte vahelt väljas, jõukas valgus südamesse meid hoidma ja toetama, et nautida tõelist elu nagu ütles Anu.

Siim, oled väga hea fotograaf ja videomeister. Sa teed kõikide heaks südamlikult. Täname teid mõlemaid tänuväärse töö eest!

Meeldejäävaks ja kaunilt möödus kurtide päeva üritus.

TKÜ juhatus!

Vaadake pildigalerii siit!

NB! Video kestus on 17 minutit.

YouTube Preview Image
« »