Viipekeele- ja naistepäeva tähistamine.

SAM_444811. märtsil toimus klubis nii viipekeele- kui ka naistepäeva tähistamise üritus. Kohalolijad olid mänge ootamas. Kuid alguses palus Eesti Kurtide Liidu liige Helle Sass sõna, rääkis koroona viirusest ja tutvustas Terviseameti ettevaatusabinõusid ning palus kõigil neist kinni pidada. Inimesed kuulasid hoiatusi ja võtsid teadmiseks.

Siis algas õhtu lõbusam pool, viipekeele teemal. Tartumaa Kurtide Ühingu liige Anu Jõgi tutvustas viipekeele sõnavara kohta internetis olevat linki – Spreadthesign. Ta selgitas, et seal saab erinevate sõnade viipeid täpsustada. Saab valida ka erinevaid keeli. Anu tutvustas, kuidas seda linki saab kasutada (www.spreadthesign.com). Spreadthesign on nagu viipekeelte sõnaraamat, meie kurtidele sai see kättesaadavaks Eesti Kurtide Liidu vahendusel.
Seejärel tutvustas Tartumaa Kurtide Ühingu esimehe kohusetäitja Siim Kaunissaare välja mõeldud mängu, mis oli taimeri järgi. Seal tuli loosiga võetud algustähe järgi leida 10 sõna. Kui aega ei kulunud rohkem ja mängija sai ette antud ajaga hakkama, sai ta auhinna!

Viimasena esines Tartumaa Kurtide Ühingu liige Janis Golubenkov, ta rääkis, viipekeelepäevast ja naistepäevast, nende tähtsusest. Järgmisena korraldas ta mängu, mis oli seotud 3 viipemärgiga. Võitmiseks oli oluline olla tähelepanelik ja jälgida hoolega.

Inimesed said teada mitmete sõnade erinevaid viipeid ning tundsid mängudest rõõmu.

TKÜ juhatus!

Vaadake pildigalerii siit!

NB! Video kestus on 22 minutit.

YouTube Preview Image
« »